תקשורת בין-אישית בעסקים בינלאומיים

תקשורת בין-אישית בעסקים בינלאומיים

כללי ברזל לתקשורת בתרבות העסקים הבינלאומית

מה שנהוג בישראל הוכח לא פעם כלא נהוג במקומות אחרים בעולם. הבנה זו היא השלב חיוני הראשון שחייבים להיות מודעים לו לקראת ההתעסקות בעולם הביזנס הבינלאומי. פעם זה כו משמעותי, שקיימים אנשים שעל תפקידים הוא להכשיר אנשים לאתיקה ודפוסי העבודה הבינלאומיים. לפניכם אבני הייסוד בתורה הזו:

כל מקרה לדיגלו–  יש לעשות שיעורי בית לפני שמגיעים לנתב"ג. כל מדינה והמאפיינים האישיותיים והתרבותיים שלה. תבדקו אודות התרבות העסקית ורמת הפתיחות למול הרשמיות. כמו כן שווה תמיד להיות קצת באקטואליה המקומית. בנושא הנידון בדקו מה קורה במדינה הספציפית ואיך התחום המקצועי הזה נראה בעיניהם. מעבר יכול מאוד להוסיף להיות מעודכן במאורעות מיוחדים שפוקדים את המדינה לאחרונה. Small talk איכותי יכול לעשות פלאים ולהוסיף לכריזמה.

Small talkכפי שציינו שיחה מקדימה כמו סקס מקדים חיוניים להשגת איכות תוצאה. הנושאים יכולים להיות התייעצויות שלכם בנוגע לפנאי במדינה שלהם, ההתלהבות מהרשום הראשוני.. חשוב, חשוב, חשוב.. בסופו של דבר הכל מתחיל ונגמר בבין-אישי.

לא לפתוח תיבות פנדורה – הימנעו מנגיעה בנושאים שעלולים לעורר מחלוקת ושאין בידיעתכם מה דעתו של הפרטנר שלכם לשיחה. אך אם הנושא עולה מהצד השני, היו בעלי דעה! אם כי פתוחה לקבלת האחר. דוגמה נפלאה יכולה להיות דיונים בנושא הפוליטי שיכולים לעורר בכיוון הזדהות כמו גם עימות. אם גם ככה שלא נושא שאמור לקדם את העסקים ביניכם, וותרו על התענוג!

באתי בידיים מלאות – אם כבר הגדלת לחשוב ולהביא מתנה לשותף, תדאג שהיא תשאיר רושם ייחודי וחיובי. כמו כן, חשוב לבדוק אם במנהגי המקום מקובל לפתוח את המתנה בפגישה, האמינו לי זה משתנה ממקום למקום.

לפתח חוש שישי – חשוב להיות רגיש לתגובות הפרטנר בין המילים, להבחין בשפת הגוף, המרחק שהוא שומר ממך, משמעויות נרמזות מדבריו. כמה שתעשו הכנה השטח מכתיב לפעמים דברים אחרת, בכל זאת כולנו אנשים ואנחנו מושפעים לא רק מאלמנטים תרבותיים קולקטיביים. מעבר לכך שלכל מדינה התפתחויות אפשריות מי שלה, לכל אדם האישיות שלו והמזג הספציפי לאותו היום. היו ערניים לרמזים מסביב בכל זמן הפגישה (גם אם נראה לכם שהפגישה התחילה נפלא) והגיבו בהתאם!

בהצלחה!

השארת תגובה