תכנון תאורה למשרד

כמות האור במשרד משפיעה על התפוקה של העובדים ועל הרושם הראשוני שאותו מקבלים הלקוחות. לפיכך, בשביל לדאוג לתנאים טובים צריך לשלב בין תאורה טבעית ומלאכותית ולבחור בהתאם את גופי התאורה.

הנה כמה טיפים לתכנון מוקדם של תאורה למשרדים:

1. התאימו את התאורה לאזור במשרד

כל אזור בנפרד משמש למטרות שונות והמטרה צריכה להתאים לו. באזור שבו יש שולחנות עבודה נדרשת תאורה עילית בהירה שלא תיצור השתקפות על צגי המחשבים, בעוד באזורי המתנה עדיף להשתמש בתאורה רכה ועדינה. לשם השוואה, בחדרי ישיבות ניתן לשלב גופי תאורה מסוגים שונים ולחבר אותם לדימר (עמעם) ובחדרי שירותים הדגש הוא על תאורה אינטימית.

2. בצעו חישוב תאורה

חישוב תאורה באמצעות תוכנת מחשב מאפשר לדעת בדיוק כמה אור יפלוט כל פתרון תאורה אופציונאלי למשרד, כיצד הוא יתפזר בחלל הפנים, מה תהיה ההשפעה שלו על הריהוט והחפצים וכמה חשמל הוא יצרוך. אם מתכננים מעבר למשרד חדש, אפשר לבצע חישוב תאורה כבר בשלב המוקדם של אריזות – ולתכנן את חלל הפנים בהתאם. במידה ומדובר בשיפוץ משרד קיים, רצוי להתייעץ עם אנשי מקצוע ולבחון השלכות שונות.

3. הימנעו מגופי תאורה שפולטים חום

שהות ממושכת במשרד תחת גופי תאורה שפולטים חום עלולה לגרום לעצבנות יתר וסביבה לא נעימה עבור העובדים, הלקוחות והספקים. מנגד, הימנעות מגופי תאורה שפולטים חום דווקא תבטיח סביבה אופטימאלית ואפילו תחסוך בהוצאות חשמל ואנרגיה. את גופי התאורה כדאי אם כן לבחור לפי מידת פליטת החום ואפשר לקבל את המפרט הטכני המלא דרך היצרנים.

לסיכום, תכנון תאורה למשרד מתחיל בהפרדת אזורים וממשיך בחישוב תאורה והתייחסות למפרט הטכני. זו הדרך הנכונה להאיר את המשרד ולייעל את העבודה.

השארת תגובה