עיצוב המשרד – סגנונות ותועלות

עיצוב משרדים בימנו הוא תחום מקצועי בפני עצמו בעולם עיצוב הפנים אשר מובל על ידי בעלי מקצוע המתמחים בנושא אשר במסגרת עבודתם לוקחים בחשבון אלמנטים חשובים שונים החל מגודל החלל, אופן חלוקתו, צורתו, אופיו וסגנונו של המשרד, ולעיתים, גם מיקומו בתוך הסביבה החיצונית.

למה זה כ"כ חשוב?

מרבית הישראלים "מבלים" בעבודה זמן ניכר ומשמעותי מחייהם, לרוב לפחות 8 שעות ביום, ולעיתים אף יותר. עבור חלקם הגדול, מראה סביבת העבודה במשרד והאווירה בו חשובה וחיונית מאוד עבור החיבור שלהם למקום, ולכן בין היתר, משתדלים כיום המעסיקים השונים לעצב את המשרד באופן המתאים ביותר לפעילות הקיימת בו. מלבד העובדים, קיים תמיד הרצון שהמשרדים יהיו נאים ומזמינים לטובת הרושם הנכון על המבקרים בהם, במיוחד חשוב להרשים את הלקוחות אשר מגיעים לפגישות שהרי הם מהווים פוטנציאל לקבלת עבודה.

אילו סגנונות עיצוב יכולים להתאים למשרד שלך?

ישנם כיום מבחר של סגנונות עיצוב מובילים עבור משרדים, ננסה לשים דגש על האופציות הבולטות ביותר:

  1. הסגנון הנקי – סגנון פופולארי המאופיין בצבעים בהירים היוצרים תחושת מרחב נעימה ורכה, כזו שהעובדים והמבקרים ירגישו בו בנוח. במשרדי הייטק רבים אוהבים רבים את הצבעים הלבנים בצירוף נגיעות קטנות של צבע דומיננטי דוגמת אדום וטורקיז או גוון של לוגו החברה.
  2. הסגנון הקלאסי – סגנון מקובל לאורך השנים כאשר ניתן להתבסס עליו ולשדרג אותו בהתאם לעידן המודרני. סגנון זה מתאפיין לרוב בשילוב שולחנות עץ בגוונים שונים כמו חום, אפור ושחור, ולצידם כיסאות עור. סגנון זה נפוץ במשרדי ממשלה ובמוסדות ציבור אחרים. משרדים פרטיים יכולים להוסיף נגיעות צבע ופריטים נוספים אשר יקנו לו מראה יוקרתי יותר המשדרג את המראה הקלאסי המוכר.
  3. הסגנון הססגוני והצבעוני – סגנון אופייני במיוחד למשרדי פרסום, חברות הייטק צעירות, משרדי הפקת אומנים ולמנהלים עם ראש צעיר יותר ו-"חשיבה מחוץ לקופסה". בסגנון זה נזכה לראות אלמנטים צבעוניים על בסיס ריפודים, צבעי קירות מגוונים, גוון רהיטים שונה מהמקובל ועוד. האווירה במשרד כזה תשדר עניין ושובבות אבל גם יצירתיות רבה.

קראו כאן עוד על עיצוב משרד כדרך להעברת ערכי הארגון >>> 

עיצוב כל חלל בסגנון הנכון לו

  • חדרי הפקידים והעובדים יכללו את כל הציוד הנדרש, ובכלל זה, שולחנות עבודה המותאמות לסביבת מחשב, שידות לאחסון ציוד משרדי, ארונות לקלסרים וכו'.
  • בחלל קבלת קהל יהיו כורסות המתנה מרופדות או אחרות, ודלפק הקבלה מרווח ומותאם לקבלת מבקרים.
  • בחללים אחרים אשר נועדו לשירות (חדרי שירותים, מטבחונים ומטבחים, פינות קפה וכו') יותאם ריהוט מסוג אחר, חיפוי מעט שונה כאשר בסופו של דבר, הרצון הוא לעצב יחידת משרדים הכוללת חללים שנועדו לשימושים שונים תוך כדי מתן תשומת לב לצרכי הלקוח ולהרמוניה הכוללת, מחשבה על יצירת חלל עבודה פרקטי לצד מראה נאה ומזמין.

השארת תגובה