בחירת מכונות שטיפה למשרד ולעסק

מכונות שטיפה יכולות לסייע בשמירה על ניקיון בתוך בתי עסק ומשרדים. במאמר הבא נסביר כיצד בוחרים אותם, איך משווים בין הדגמים הקיימים וכיצד משלבים אותם בתחזוקה השגרתית

בעלי עסקים ומשרדים בכל רחבי הארץ צריכים לשמור על ניקיון על מנת לשפר את המוניטין ואת הרושם הראשוני שאותו הם משאירים בפני הלקוחות. אם בעלי משרדים רוצים לדאוג לכך שהלקוחות ימשיכו להגיע לפגישות ושגם העובדים יהיו מרוצים, עליהם להציב את הנושא של הניקיון והתחזוקה בראש סדר העדיפויות. בנוסף, יש עסקים שבהם הניקיון הוא חלק בלתי נפרד מהתנאים שבהם צריכים לעמוד על מנת לקבל רישיון.
השאלה המתבקשת היא כיצד שומרים על רמה גבוהה של ניקיון בבתי עסק ומשרדים. בפועל, הדרך לעשות זאת היא להשתמש במכונת שטיפה. בחירה נכונה של מכונות שטיפה יכולה לסייע לבעלי עסקים ומשרדים מכל התחומים לשמור על ניקיון ולחסוך זמן יקר ערך. לאחר ההחלטה על שימוש במכונות מן הסוג הזה, כל שנותר הוא להשוות ביניהן ולמצוא את הדגם הנכון עבור העסק או המשרד.

הבדלים בין מכונות שטיפה

הנה כמה פרמטרים שמייצגים את ההבדלים בין סוגים שונים של מכונות שטיפה ובהם ניתן להיעזר כאשר רוצים לבחור אותם עבור המשרד או העסק:
א. מפרט טכני – המפרט הטכני של מכונות שטיפה קובע באיזה אופן ניתן יהיה להשתמש בהן. במסגרת המפרט הטכני אפשר לדעת מה לחץ המים המקסימאלי של כל מכונה, מהי ספיקת המים שאליה המכונה מסוגלת להגיע וגם מה שטח העבודה המומלץ. כמו כן, המפרט הטכני כולל בתוכו נתונים על הספק חשמלי, טמפרטורת הזנת מים מקסימלית וכמובן משקל וממדים.
ב. ציוד נלווה – עוד דרך טובה להשוות בין סוגים שונים של מכונות שטיפה למשרד ולעסק היא לבדוק איזה ציוד נלווה מתאים עבורן. כאן אפשר לראות הבדלים בין מכונות שנמכרות יחד עם ציוד כמו אקדח לחץ עם צינור לחץ, לבין מכונות שבהן הדגש הוא דווקא על חיבור מהיר לצינור גינה ולא על התאמה למשרדים ועסקים.
ג. מחיר – קשה להשוות בין סוגים שונים של מכונות שטיפה למשרד ולעסק בלי להיחשף לפערי מחירים של עשרות אחוזים. ברוב המקרים, פערי המחירים נובעים מהאופן שבו ניתן להשתמש במכונות ומהמוניטין של היצרן שעומד מאחוריהן. אם רוצים לחסוך בהוצאות בלי להתפשר על האיכות של המכונה, כדאי לבדוק גם אפשרות להטבות ומבצעים שרלוונטיים לבעלי עסקים.

כך משתמשים בצורה נכונה במכונות שטיפה

בחירה נכונה של מכונות שטיפה למשרד ולעסק היא רק השלב הראשון בשינוי הרגלי התחזוקה. בסופו של דבר, אין משמעות לבחירה נכונה כזו אם לא יודעים כיצד להשתמש במכונות ואיך לשלב אותן בשגרת הניקיון. בפועל, מה שצריך לעשות הוא להקצות צוותי ניקיון ייעודיים שיבחרו בקפידה את המכונות ואף יפעילו אותן באזורים שונים של המשרד והעסק.

יש המון דרכים להשתמש במכונות שטיפה ברמה גבוהה ולהיעזר בהן על מנת לתחזק את המשרד והעסק. דרך אחת יכולה להיות הפעלת המכונות לצורך שטיפה של החלל החיצוני בלבד, כמו למשל האזור של הכניסה לעסק או זה שיש סביב הלובי, בחניה וכן הלאה. מנגד, דרך אחרת היא לשטוף את המכונות של העסק עצמו – כמו שקורה במפעלים ובאולמות ייצור.

בשורה התחתונה, למכונות שטיפה יש תפקיד חשוב בניקיון של משרדים ועסקים ולכן כדאי לבחור אותן בצורה נכונה. אם רוצים ליהנות ממה שהמכונות מציעות, מה שכדאי לעשות הוא להשוות בין הדגמים לפי מפרט טכני, ציוד נלווה ומחיר.